Dva dny v Bombaji

Památky vyčnívající mezi stále popojíždějící kolonou aut , žebráci v ulicích a nejmocnější světoví magnáti v luxusních restauracích. Plná tržiště, hindusimus smíchaný s islámem, mrakodrapy postavené jen pár kroků od slamů, art deco a bolywood, který tu obdivuje a miluje každý. I to je indická metropole Bombaj.

15 kilometrů dlouhý ostrov často navštěvoval Mahátma Gándhí, původně bylo území rozděleno na 7 samostatných částí. Bombaj je kouzelná v dobrém i špatném slova smyslu, turisté se shodují, že tohle město vám vyrazí dech, a zanechá ve vás rozporuplné pocity. Použít při obhlídce zdejších památek (především z koloniální éry) auto není příliš chytré, v kolonách můžete uvíznout až na několik hodin. Pokud zase půjdete pěšky, budete muset čichat všemožné výpary a zápasit s vysokými teplotami.

Levné nakupování, slon vytesaný ve skále, bary pro bombajskou smetánku

Centrem turistického dění  je jižní Kolaba, u níž se nachází obchodní centrum Pevnost, pojmenované podle velkolepé pevnosti, jež tu skutečně stávala. Koupit se tu dá snad všechno, ceny „cetek“se snažte snížit klidně i o polovinu, velmi levné je i oblečení . Všechny turisticky zajímavé budovy se nacházejí takřka výhradně zde, vydejte se k Bráně Indie, k Národní galerii moderního umění, k modré synagoze Keneseth Elijaha či na zdejší nádraží.

Hypermoderní pohádkové hotely střídají slumy, ve kterých tu žije celá polovina obyvatel. Takřka všude je rušno, a pokud si stopnete taxíka, počítejte, že narazíte na jednoho z desetitisíců „černých“ taxikářů. Cenu si vždy dohodněte předem!

Kam na výlet? Ostrov Elefanta

Elephanta Island leží jen 10 km od pobřeží Bombaje a lodě sem jezdí každou hodinu přímo od brány Indie. Turisty zde několikrát denně ohromují chrámy vytesané přímo do skály, hlavnímu chrámu umístěnému v bludišti chodbiček dominuje šestimetrová socha Šivy. Průvodce mluví anglicky.


Tip Dovolena.cz: Chcete se v parném dni pořádně osvěžit? V severní části města se nacházejí honosné klimatizované coctail bary, koupat se dá i v bazénech – mořská voda je zde velmi špinavá!

Pokračujte na:
Dovolená.cz