Lagunami protkaná Kerala

Kerala je indická země, která má pro turisty vždy otevřenou náruč. Je doslova protkána říčkami, lagunami a deltami řek, ve zdejších rýžových polích a kokosových hájích se dají strávit dlouhé hodiny. Z kopcovitého vnitrozemí Ghátu,  ve kterém můžete obdivovat pravé čajové plantáže nebo pole s kořením, se dá pohodlně dojet na  dlouhé pobřeží lemované nádhernými udržovanými plážemi.

Národní parky v celém vnitrozemí

Cestu z úrodného vnitrozemí zvolte tak, aby protnula některou ze zdejších přírodních rezervací (Vájánad, Silent Valley, Parambikulam, Périjár). Cestu vám totiž zpříjemní exotická zvířata od papoušků až k opicím. Nikdy ale nesjíždějte ze značených a povolených cest – v rezervaci se mimo jiné potulují sloni, za kterými se pořádají samostatné výlety. Pokud míříte na jednu z pláží více na jihu, jeďte přes ptačí rezervaci Thattekkad, hnízdí zde 270 druhů ptáků včetně ohrožených druhů. Je otevřena od 6 rána do 6 večera, a dá se zde přímo ubytovat nebo využít služeb soukromého průvodce.

Co nevynechat:

  • Plavbu na člunu na jednom k rýžovišť, kanálů či jezer. Kanály dříve sloužily jako hlavní dopravní prostředek, a i dnes jsou na mnohých místech jedinou možností jak se z jedné vesnice dostat do druhé. V půlce srpna se na jezeře Vembanad koná regata – závod hadích lodí.

  • Stovky let staré chrámy (např. Padmanabhův chrám v Trivandrumu, Džanardhanův chrám ve Varkale a další).

  • Lví safari či středisko krokodýlů poblíž Trivandrumu – v rezervaci Néjjár. V nedalekém Centru pro zotavené slony se na jednom z „pacientů“ můžete i projet.

  • Bazar Mukkada v obchodním přístavu Kóllam je plný barevných kopečků s kořením, bylin, šperků a všeho možného. Nedaleko je i vyhlášený rybí trh.

  • Muzeum paláce Kršnapuram patří k muzeím, které stojí za to v Kerala navštívit. V paláci vystavěném v typické kéralské architektuře se skrývají malby, nábytek ale i třímetrová freska znázorňující osvobození sloního krále.

Zajímavost: Do Keraly dorazil roku 1498 Vasco de Gama.

Pokračujte na:
Dovolená.cz