Zábava na dovolené v Indii

Co si nenechat ujít při své dovolené v Indii? Přece ty nejlepší místní akce, o nichž mnohdy ví jen zasvěcení místní.

Surfování za buvoly

Připevnit poindicku vyrobené dřevěné prkno, podobné tomu surfingovému, za radnici nandanou na tělo statného buvola, a následně se rychlostí řítit rozmělněným bahnem? V Indii jeden z nejoblíbenějších sportů. Toto surfování s buvoly je každoročním hitem a pořádá se hned několikrát ročně pro tisíce diváků. Na vítěze, který dokáže trať vyznačenou přímo v rýžovém poli zdolat nejrychleji, si lze i vsadit. Obdobou tohoto závodu, který v sobě kloubí tradiční Indii s moderními západními sporty, je běh s buvoli od startu do finiše. Tento sport pozvedli do širšího povědomí indičtí farmáři, kteří mezi sebou závodili cestou z práce.

Kdy: listopad – březen, víkendy
Kde: oblast Dakšina Kannada

Festival Karaga

Přes týden se konají oslavy, které jsou zasvěcené bohyni Draupadi. Závěrečné defilé stovek oslavujících vede kněz, který je vždy převlečen za ženu, ihned za ním jsou napůl nazí muži s meči a dýkami.

Kdy: duben
Kde: Bengalúr, dříve známý jako Bangalore

Šílené párty na pláži

Pokud jste příznivci alkoholických nápojů všeho druhu a s nimi spojených divokých večírků s hlasitou hudbou a stovkami návštěvníků, rozhodně se místních poptejte v oblasti Góa. Oficiálně začíná večerka v klasických 10 večer, a to i u pláží v turistických letoviscích, proto vám oficiální informaci dá jen málokdo. Bujaré mejdany přímo na plážích se ale konají během celé sezóny, jen je třeba trochu „sondovat“.

Kdy: během sezóny
Kde: Andžuna, Vagator – místní vyhlášené diskotéky

Velký velbloudí festival

Tančí se s ohněm, předvádějí se tradiční indické rituály a hojně se hoduje. V hladní roli „Bikaner Camel Festivalu“ však nejsou lidé, ale velbloudi. Ty společně závodí a předvádějí naučená čísla, z nichž některá jsou až akrobatická. Pořádá se i soutěž „miss velbloud“.

Kdy: leden
Kde
: Bikaner

Sloní pólo

Indové si slonů velmi váží, a proto je jim zasvěcen celý březnový festival, který začíná sloním průvodem a končí velkolepými závody ve sloním pólu. Elephant festival si nenechávají ujít ani přední indičtí umělci a také svalovci, kteří se tu každoročně se slony přetahují v závodech síly.

Kdy: během března
Kde: Rajesthan

Pokračujte na:
Dovolená.cz