Dovolená v oblasti Góa

Bývalá portugalská kolonie Góa patří k tomu nejzajímavějšímu, co můžete v Indii navštívit. Luxusní pobřežní hotely se mísí se starými polorozpadlými domy, indické kultura vyčuhuje zpoza té portugalské. Dá se zde strávit velice honosná dovolená, neboť 100 km dlouhé pobřeží je lemované nádhernými písečnými plážemi a bujnou zelení, takže si budete připadat doopravdy jako v ráji. Přespávat se zde dá ale i v mnohem skromnějších podmínkách mimo turistická centra, kde se stále schovávají hašišová doupata.

Výlety, výlety, výlety

Úrodná Góa je z celé třetiny zalesněna původní džunglí, zbytek území Goi disponuje stejně zelenou vegetací, kterou podporují letní monzuny i místní velké řeky. Rozhodně se zde „vyřádí“ příznivci kokosu, ananasu, manga, vanilky nebo oříšků kešu. Nevynechejte samostatný, nebo lépe komentovaný výlet na jednu z plantáží pěstující koření (poblíž Pondy), je to zajímavý zážitek, stejně jako rafting v Karnátace.

Arabské moře je plné života, v Goe proto sídlí hned několik společností nabízejících potápění nebo výlety na lodích za delfíny. V oblasti se denně cvičí jóga a provádějí se tradiční indické masáže i ozdravné kúry. Nejen že se můžete zúčastnit místních hodin pro cizince nebo si nějakou tu masáž dopřát, na speciálních kurzech se můžete toto umění i naučit.

Kam se zajet podívat?

  • hlavní město Panadží přímo žije středomořskou atmosférou. Budovy zde mají pastelové barvy a stará portugalská čtvrť dýchá Evropou

  • v oblasti Staré Góy se nacházejí ohromné katedrály, které v minulosti přispěly k proslavenosti celé kolonie

  • místní restaurace nabízejí jako jedny z mála i vepřové a dokonce hovězí maso, k indicko-portugalských jídlům je navíc možné zakoupit i alkohol

Kdy se vydat do Goi?

Od června až do konce září tu řádí monzuny způsobující dusivé vedro nad 30°C. Středoevropan jistě ocení spíše indickou zimu – teploty se zde pohybují kolem 25°C a je příjemné slunečno.

Zajímavost: Podle pověstí vznikla Góa potom, co na zem dopadl Rámův šíp a země se rozestoupila.

Pozor: Voda těsně u nádherných goiských pláží nemusí být nejčistší, soukromí a vysněného koupání si nejvíce užijete na některém z přilehlých ostrovů, stačí si zapůjčit loďku. Dále na moři se navíc dámy vyhnou nepříjemným pohledům místních mladíků.

Pokračujte na:
Dovolená.cz