Cestujeme na Madeiru

Doprava na Madeiru

Madeira je ostrov, takže je zřejmé, že nejlepší a nejpohodlnější cesta sem je letadlem. Doba letu trvá cca 4 hodiny a vede sem přímý spoj z Prahy. Dnes už ceny letenek jsou vcelku přijatelné, takže se vám cesta ani nějak zvlášť neprodraží. Na Madeiře jsou dvě letiště pro mezinárodní lety.

Cestování po Madeiře

A jak lze cestovat na ostrově?

Automobilová doprava
Chcete-li důkladněji poznávat ostrov, je dobrou volbou půjčit si auto. Autopůjčovny jsou vcelku levné.
Silniční síť je hustá, jsou zde moderní dálnice a ani jízda v hornatém terénu pro vás nebude velkým problémem.

Je to totiž zde řešeno tunely a mosty, i když narazíte zde na nebezpečné úseky, na kterých se opatrnost vyplatí. Oceníte i zdejší levný benzín. Chcete-li tu řídit automobil, musí vám být více než 21 let. Nutné je mít mezinárodní řidičský průkaz a průkaz totožnosti (občanský průkaz či pas).

Můžete také využit taxislužbu. Je to dražší varianta, ale stále ještě cenově přijatelná.  Nástupní taxa je 1,5 eura.

Autobusová oprava
Autobusová doprava na Madeiře je poměrně dost vyvinutá. Síť spojů je hustá. Samozřejmě to ale nemůžete porovnávat s naší sítí tras autobusů. Pořád je tu mnoho míst, kam se autobusem zkrátka nedostanete. Autobusy jsou levné, vcelku pohodlné a dodržuje se zde jízdní řád. Autobusy městské hromadné dopravy mají žlutou či oranžovou barvu. Kromě toho jsou na Madeiře i dálkové spoje.

Pořádají se také organizované výlety autobusem, které lze objednat u cestovní kanceláře či v informační centru.

Trajektová doprava
Bez problémů budou plavby mezi Funchlalem a Vilou Baleira (Port Santo). Zde jsou pravidelné spoje. Plavba trvá cca 2,5 hodiny. Cena závisí na ročním období.

Můžete si tu také zakoupit turistickou okružní plavbu kolem celého ostrova. To vše v lodi, která je replikou lodi Santa Maria (jedna z Kolumbových lodí).

Železniční doprava zde vůbec není, i když na počátku 20. století tady železniční trať byla. Dnes už nefunguje.

Pokračujte na:
Dovolená.cz