Co ochutnat na Madeiře

Obecně o madeirské kuchyni

Madeirská jídla jsou většinou jednoduchá a zachutnají vám, máte-li rádi v pokrmech hodně česneku a koření (především koriandr a máta). Z dalších druhů koření se také používá hodně bobkový list, paprika, pepř a kmín. Jídla jsou zpravidla připravována na olivovým oleji.

V madeirském jídelníčku je hodně ryb, ale i drůbeže, luštěnin, zelí a nejčastější přílohou jsou brambory. Hojně se na Madeiře konzumuje ovoce a zelenina.

Madeirské speciality

A jaké konkrétní speciality si můžeme doporučit? Vyberte si s naší mini nabídky:

Caldo Verde
Caldro Verde je tradiční portugalská polévka. Jde o hustou polévku, ve které jsou brambory, klobása, drobně nakrájené zelí a někdy i kapusta. Samotná polévka vás hodně zasytí. Chuťově je něco mezi naší bramboračkou a zelňačkou.

Tomate E Cebola
Tomate E Cebola je další oblíbená polévku na Madeiře i v celém Portugalsku. Je to rajská polévka s cibulí a volským vokem.

Lapas Grelhadas
Toto jídlo je tvořeno korýši, kteří jsou grilováni ve škebli. Chuťově tento pokrm trochu připomínají játra.

Espadarte Fujaro
Další zdejší specialitkou je Espadarte Fujaro, což je uzený mečoun.

Caldeirada
Caldeirada je polévka z několika druhů ryb.

Bife De Atum
Bife De Atum představuje výborný steak z tuňáka. Je podávaný s omáčkou ze zdejšího vína. Tato pochoutka je k dostání téměř ve všech madeirských restauracích.

Espada
Další častým pokrmem, který najdete v menu madeirských restauracích, je ryba espada. Je tradičně podávána s grilovaným banánem a za přílohu můžete zvolit brambory či hranolky.

Arroz de Marisco
Arroz de Marisco je pokrm, který je tvořený dušenou rýží se škeblemi a se zeleninou. Arroz de Marisco je oblíbeným jídlem i na Kapverdech. K pokrmu obdržíte kleště na mořské živočichy a věřte, že i když s nimi neumíte zacházet, uvidíte, že za chvilku dostanete potřebný grif.

Bolo de Mel
Bolo de Mel je výborný dezert. Jde o medový koláček s mandlemi. Chutná trochu jako náš perník. Je to zdejší vánoční cukroví.
Ochutnejte některou madeirskou specialitu. Každá národní kuchyně má své jedinečné chuťové kouzlo.

Pokračujte na:
Dovolená.cz