Madeirské pohoří

Madeira nabízí i pohoří

Příroda Madeiry je velmi rozmanitá. Spíše než koupání u moře (je tu jen jedna pláž), vám nabízí podmínky pro pěší turistiku v horách. Pohoří zde vzniklo sopečnou činností.

Lákají vás hory? Nezáleží na tom, jaká je vaše kondice. Zde si vybere návštěvník, který touží jen po malé procházce, ale i člověk, který žije vysokohorskou turistikou. Najdete tu rozmanité stezky.  

Dva nejvyšší vrcholy na Madeiře

Uvedeme si dva nejvyšší vrcholy Madeiry, které jsou jako stvořené pro příjemnou túru, která vás odmění krásným výhledem.

Pico de Areiro
Vrchol Pico de Areiro s nadmořskou výškou 1 818 m je druhým největším na ostrově. Můžete se sem dostat autem, ale pěší výlet stojí za to. Vyjdete-li si to po svých, jistě si i více vychutnáte nádherný pohled na celý ostrov. Budete-li chtít, můžete zde i přenocovat.

Pico Ruivo
Pico de Ruivo je největším vrcholem ostrova. Jeho nadmořská výška je 1862 m.n.m. Tato túra bývá nejčastěji podnikána z Pico de Areiro, kam se můžete dostat autem. Túra trvá cca 4 hodiny, ale lze to vzít jinou cestou, která trvá jen jednu hodinu. Trasa je frekventovaná, dobře značená a jsou zde zábradlí.

Kromě hor je zde i mnoho dalších míst, ke kterým si můžete udělat túra krásnou přírodu, jsou to např. četné vodopády, útesy atd.

Madeirské levkády

Madeira je proslulá svými levkády, které sem přitahují mnoho turistů. Jde o originální zavlažovací systém, který zajišťuje transport ze severní vlhčí části země do suchých jižních oblastí. Levkády jsou zásobeny vodou z horských jezer. Právě vybudované cesty a kanály tvoří síť stezek pro turisty.

Pozor: Některé levkády nejsou udržované a mohou být kvůli drolícímu se materiálu nebezpečné. Proto se předem na konkrétní levkádu, kterou chcete navštívit, informujte.

Při svých výpravách počítejte s tím, že v horách je poměrně chladné počasí. Jsou zde také často mlhy. Proto chcete-li si co nejvíce užít výhled, vyrazte k vrcholu hned brzy ráno.

Pokračujte na:
Dovolená.cz