Co si na Madeiře prohlédnout

Zajímavá místa Madeiry

Na Madeiře je mnoho zajímavých míst, kam se lze podívat. Pojďme si přiblížit alespoň některé z nich:

Funchal
Funchal představuje hlavní město Madeiry. Má přes 100 000 obyvatel. Město je tvořeno centrem města, starou východní částí a turistickou zónou, která se nachází na západním pobřeží.

Ve Funchalu si můžete prohlédnout četné památky. Mezi ty nejzajímavější patří socha Joao Goncalvese Zarca, městský park Parque da Cidade, skotský kostel, katedrála Sé z 15. století, náměstí Praca do Município, Radnice Camara municipal, klášter Convento de Santa Clara, zahradu Jardim botanico, která je největší veřejnou zahradou na světě, a mnohé další památky…

Porto Moniz
Porto Moniz najdete na západě ostrova, cca 70 km od Funchalu. Hned pod městem si budete moci prohlédnou vulkanická jezírka. Nejlepší pohled na ně je z kopce nad městečkem. Jde o přístavní město a je zde také přistávací plocha pro helikoptéry. Turisty sem lákají lázně tvořené lávovými bazénky a za návštěvu stojí i Mořské akvárium.

Cabo Girao
Cabo Girão představuje mořský útes, který najdete nedaleko Funchalu. Na nejvyšším místě útesu (580 m) je turistická vyhlídka, ze které je nádherný pohled, a to především na městecko  Câmara de Lobos.

Ponta de São Lourenço
Ponta de São Lourenço je úzkým poloostrovem, který vybíhá na východním pobřeží Madeiry. Krajina je tu odlišná od zbytku Madeiry. Více tu prší a vegetaci tvoří pouze keře a odolné rostliny. Je tu sice chladněji, ale pohled na útesy za trošku toho chladu stojí.

Paul de Serra
Náhorní plošina Paul de Serra nabízí pohled na rozmanitou krajinu, která vás jistě učaruje. Udělejte si zde túru. Můžete malou, která vede k vodopádu Risco, či náročnější, která vás zavede k 25 Fontes. Nezapomeňte se na cestu teple obléci, je tu poměrně chladno.

Pokračujte na:
Dovolená.cz