Změnit zemi:

Funchal - Madeira

Funchal je hlavním městem ostrova Madeira. Zamiřte do této lokality, jestli se chcete potěšit historickými památkami či pokud toužíte po ruchu většího města. Toto město je tvořeno centrem, východním starým městem a západní turistickou zónou. Žije zde přes 100 000 obyvatel.

Chcete-li si užít ruchu města, vyrazte na hlavní třídu Avenida Arriaga. Prohlédnout si tu můžete sochu Joao Goncalvese Zarca, člověka, který objevil tento ostrov. Máte rádi víno? Zamiřte do The Old Blandy Wine Shop - je tu muzeum vína spojené s konzumací vína.

Budete-li si chtít odpočinou od ruchu hlavní třídy, zajděte do parku da Cidade. Na konci této třídy najdete snad nejzajímavější památku města - katedrálu Sé z konce 15. století.

V oblibě jsou ve městě květinové zahrady. Setkáte se tu s krásnou flórou z celé Madeiry, ale najdete tu i rostliny z jižní Afriky či z Brazílie. Nejznámější botanická zahrada ve městě je Jardim Botanico. Nachází se na severovýchodě Funchalu.

Nedaleko se také rozkládá park tropických ptáků - jsou zde papoušci, pávi atd. Jistě vás také okouzlí zahrada orchidejí.

Funchal - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz