Cestujeme na Mauritius

Doprava na ostrov

Nejjednodušší a nejužívanější doprava na Mauritius je letadlem. Na ostrově je pět letišť. Cesta letadlem je pohodlná. Leteckou dopravu vám zajišťuje společnost Air Mauritius. Dále sem létá také společnost British Airways, Air France atd. Cesta trvá cca 11 hodin. Pro vstup do země je nutné mít i zpáteční letenku.

Na ostrov lze připlout i lodí, ale cesta je delší, náročnější a málokdo ji využije. Spíše než „obyčejný“ turista, tak cestovatel, který chce poznávat nové věci.

Doprava po ostrově

Z konkrétních druhů dopravy na ostrově si přiblížíme:

Automobilová doprava
Budete-li na ostrově chtít poznat co nejvíce míst, půjčete si v některé ze zdejších autopůjčoven automobil. K tomu potřebujete pas, mezinárodní řidičský průkaz a zálohu. Také většina autopůjčoven bude požadovat věk nad 23 let.

Na Mauritiu se jezdí vlevo. Někteří zdejší lidé jezdí však docela divoce, takže je třeba si dávat pozor. Nedoporučuje se řízení na ostrově začátečníkům. Také dbejte na to, abyste měli dostatek benzínu v nádrži. Síť benzínek je tu totiž nedokonalá.

Jste-li z Čech zvyklí na stopování, zde se raději tomuto druhu dopravy vyhněte. Není to příliš bezpečné.

Autobusová doprava
Autobusová doprava je zde levná a síť autobusových linek propojuje celý ostrov. Často je ale cesta nepohodlná, protože autobusy bývají přeplněné.

Taxi doprava
Pohodlným způsobem cestování je doprava s taxi službou. Příjemně vás překvapí ceny a i řidiči jsou většinou příjemní a i ochotní vám poradit kam se zajet podívat. Navíc je jich tu dost, takže by se vám nemělo stát, že na něj budete dlouho čekat.

Cyklistika
Jezdíte rádi na kole? Tady máte možnost. Poznáte více ostrov a navíc uděláte něco pro své zdraví. Před jízdou nezapomeňte kolo zkontrolovat a své výlety plánujte tak, abyste do stmívání byli zpět. Cesta v noci se nedoporučuje.

Lodní doprava
Největším přístavem je hlavní město Port Louis. Vhodné je odtud pořád výlety kolem ostrova, ale je možné i praktické cestování mezi sousedními ostrovy. To zajišťuje společnost MV Mauritius Pride. Dopraví vás na Reunion či na Rodrigues.

Pokračujte na:
Dovolená.cz