Zajímavá místa

Mauritius

Mauritius je rozmanitou zemí, která vám nabízí nádherné písčité pláže s azurovým mořem, ale také malebnou přírodu, divoké řeky, památky, továrny na cukrovou třtinu....Zkrátka je zřejmé, že je tu mnoho zajímavým míst, které stojí za to poznat. Pojďme si alespoň některá z nich přiblížit.

Port Louis

Port Louis představuje hlavní město Mauritiu. Žije zde více než 147 000 obyvatel. Najdete ho na severozápadním pobřeží ostrova. A co zajímavého zde můžete vidět? Především se tu nachází budova Blue Penny muzea, ve které je světoznámý Modrý a Oranžový Mauricius.

Zajímavé je také zdejší náměstí S.Bissoondoyal, Přírodovědné muzeum, Government House, mešity, Čínská čtvrť, ale jsou zde i hinduistické chrámy a mnohá další zajímavá místa.

Trou aux Biches

V Trou aux Biches si můžete prohlédnou nejstarší hinduistický chrám na ostrově. Dále je zde k vidění akvárium, ve kterém se pokocháte rozmanitými mořskými živočichy.

Bambu Mountains

Horské pásmo Bambu Montains (Bambusové pohoří) najdete na východě ostrova. Kolem pohoří je rovina, na které se pěstuje cukrová třtina.

Mahébourg

Mahébourg představuje menší město ležící v oblasti Grand Port. V minulosti město tvořilo důležitý přístav.

Pont Naturel

Pont Naturel je přírodním mostem, který byl vodou vyhlouben do skály. Nachází se na jihu ostrova.

Black River Goges

Black River Goges představuje národní park. Najdete ho na jihozápadě ostrova na ploše cca 6 500 hektarů. Je zde nádherná příroda - více než 300 druhů rostlin a 9 druhů ptáků, které jinde než na ostrově nenajdete. Po parku lze cestovat pěšky, ale i autem.

Určitě si tu udělejte zastávku u vodopádů Alexandra či na Gorges viewpoint, odkud budete mít nádherný výhled...

Floreal

Floreal je místo, na kterém byste si jistě přáli bydlet. Domov tu totiž našli největší boháči a podle toho to tu také vypadá. Je to velmi luxusní místečko.
Tip:Zde můžete bezcelně nakoupit diamanty.

Dalšími zajímavými místy, které přinejmenším stojí za zmínku jsou Mont du Rempart, Chamarelské vodopády, Curepipe, Rose Hill…

Pokračujte na:
Dovolená.cz