Jak se zabavit na Mauritiu?

Úvodem

Mauritius rozhodně není ostrov, na kterém byste se nudili. Jste-li alespoň trošku sportovně založení, jistě zde najdete nějaký sport, který vás bude bavit. Máte z čeho vybírat...

Šnorchlování a potápění

Podvodní svět na Mauritiu je nádherný a stojí za bližší poznání, ať už pouze se šnorchlem, ale zajímavé je zde i potápění. Pod vodní hladinou uvidíte nádherně zbarvené korály, celé hejna ryb atd.

Rybolov

Mauritius přeje i rybářům. Především je zde oblíbený hlubokomořský rybolov. Nejvhodnějším období pro něj je od října do března. Loví se zde černí marlinové, žraloci, tuňáci atd. Tento rybolov je skutečně adrenalinem. Když vám zabere ryba, budete připoutaní ve speciálním křesle. Zápas s velkou rybou vám může trvat až 4 hodiny.  

Další vodní sporty

Pokud miluje vodu a vodní sporty, je tu pro vás skutečně široká nabídka. Vyzkoušejte třeba vodní lyžování (na jednolyži či na dvou lyžích). Dále jsou zde ideální podmínky pro windsurfing. Vhodné je to tu i pro začátečníky.

Zkuste také Laser Sails - malé plachetničky pro dvě osoby. Vyjet si můžete i na šlapadlech, kajacích či na člunech se skleněným dnem. Oblíbené je také vodní pólo či aquaerobic, parasailing...

Golf

Máte rádi golf? Na ostrově na vás čeká šest 18-jamkových hřišť různých obtížností. Jistě najdete mezi nimi takové, které pro vás bude přiměřenou výzvou. Je tu např. hřiště Belle Mare Legends, na kterém se hrají mezinárodní turnaje PGA Sout Africa. Nádherné je také golfové hřiště Paradis & Dinarobin Golf Resort Mauricius.

V areálu golfového hřiště jsou samozřejmostí restaurace, masáže, ale i dětský kluby. Zde se dětičky zabaví a vy budete mít na svůj oblíbený sport klid.

Další sporty na souši

Většina hotelů nabízí celou řadu možností sportovního vyžití. Mezi ty nejčastější, které většinou nabízí v ceně ubytování, jsou fitness, tenis (mnohé mají umělé osvětlení pro noční hru), squash (většinou jen ve velkých hotelích), plážový volejbal, stolní tenis, petanque, minigolf…V okolí hotelů se můžete za poplatek projet na koni. Je možné si taky půjčit kolo a pořádat „cyklovýlety“.

Pokračujte na:
Dovolená.cz