Příroda na Mauritiu

K přírodě všeobecně

Příroda na Mauritiu je velmi rozmanitá a stojí za bližší průzkum. Kromě toho, že je tu nádherně a krajina pro vás bude jako balzám na duši, můžete také tady vidět rostliny i živočichy, které už nenajde jinde na světě.

Flóra

Na ostrově je kolem 900 druhů rostlin. Z toho téměř třetinu z nich nenajdete nikde jinde na světě. Je tu především mnoho přesličníků, eukalyptů. Zamilujete si tu krásné červeně kvetoucí sapany nádherné. Další častou květinou tu je i anturius s červeným okvětním lístkem a žlutou tyčinkou. Je nádherná a vypadá téměř až uměle. Zdejší lesy byly dříve ze stromů tabalocoque (neboli dodo). Dnes však tento strom patří mezi ohrožené druhy.

Národní rostlinou ostrova je Trochetia Boutoniana, která je pojmenována podle francouzského botanika. Nachází se jen v jedné lokalitě. Hojně se tu také pěstuje ovoce, především ananas, litchi a mnohé další druhy exotického ovoce.

Fauna

Ze zvířat se tu hojně vyskytují jeleni, divoká prasata či makaci (ty najdete především v NP Black River Gorges a v okolí jezera Grand Bassin). Ze zajímavých zvířat si jmenujme např. bodlína, který se podobá našemu ježkovi.  
Je tu i mnoho ptáků, např. Alexandr Mauricijský (zelený papoušek, který je velmi ohroženým druhem), Poštolka mauricijská, Růžový holub, Snovatec mauticijský...

I svět plazů je zde rozmanitý. Na každé kroku potkáte malé gekony, ale i další ještěrky. Dříve tu byly obří želvy, ale ty lidé vyhubili. Najdete tu také hroznýšovky - další druh, který není nikde jinde na světě. A samozřejmě je zde bohatá mořská fauna. S ostnokožců tu našly svůj domov hvězdice a ježovky. Jsou tu i úhoři. Dejte si pozor na murény, ty mohou i kousnout. Je tu také hodně druhů ryb. Dále jsou tu i měkkýši, rejnoci a želvy.

Chcete poznávat zdejší přírodu. Udělejte si procházku po okolí, a nebo přímo zamiřte tam, kde všechny krásy uvidíte na jednom místě. Jsou to zdejší národní parky: Národní park Black River Gorges (je tvořen lesnatými horami vhodnými pro pěší turistiku), Mořský park Blue Bay (tento park je vhodný pro potápění a šnorchlování) a Přírodní rezervace Ile aux Aigretts (korálový ostrov).

Pokračujte na:
Dovolená.cz