Mauritius aneb Co byste o něm měli vědět

Praktické informace

Chystáte se na Mauritius? A víte o něm něco? Tím nemyslíme, že ho dokážete najít na mapě nebo že víte, čím je turisticky významné. Je žádoucí vědět před cestou i některé turistické informace. Těmi základními jsou:

  • Zdejší měnou je mauricijská rupie (MUR), která se dělí na 100 centů. V přepočtu zaplatíte za 100 MUR cca 57 Kč. Tato měna není volně směnitelná. Nejvhodnější zahraniční měnou je euro. Někde se s ním dá i platit. Problémem nejsou ani kreditní karty Diners Club, MasterCard, Aerican Express a Visa.

  • Na Mauritiu je o tři hodiny více než v České republice. V době letního času je to pouze o dvě hodiny.

  • Zdejším úředním jazykem je angličtina. Více lidí však mluví francouzsky. Dále je zde hindština, kantonská čínština či urdština.

  • Pro případ potřeby si poznamenejte alespoň tato základní telefonní čísla: 999 (policie), 112 (ambulance), 2086397 (turistické informace), 995 (hasiči).

  • Nezapomeňte na připojištění, budete-li na tento ostrov cestovat. Většinou je to součástí cestovního pojištění. Jinak zdravotní péče je zde na velmi dobré úrovni. Státnice nemocnice jsou zdarma. S lékárnami byste rovněž neměli mít potíže. Žádné speciální očkování zde není povinné. Doporučuje se mít očkování proti tetanu a žloutence.

  • Platí zde celní omezení. Na ostrov můžete dovézt max. 200 cigaret (nebo 50 doutníku, popř.250 g tabáku), 1 litr tvrdého alkoholu, 2 litry vína a max. 0,25 litrů kolínské nebo toaletní vody. U parfému je zde hraniční množství 100 ml.

  • Vhodné je také znát adresu Honorárního konzulátu České republiky v Maritiu. Je to: St. James Court Building, ground floor, St. Denis Street , Port Louis. Adresa Konzulátu Mauricijské republiky v České republice je Břehová 43/3 Praha 1.

  • Před cestou nebude potřebovat vízum. Musíte mít ale cestovní pas, který bude platný už 6 měsíců od předpokládaného data odjezdu z ostrova. Nesmíte tu být déle než půl roku. Pokud do plánuje, je nutné požádat o prodloužení pobytu.

Pokračujte na:
Dovolená.cz