Itálie

V Itálii může člověk zůstat týdny, aniž by prozkoumal všechna zajímavá zákoutí, kterými tato země přímo překypuje. Zasněné Benátky, křesťanský Řím, nespoutaná Sicílie či svěží Alpy jsou jen nepatrným zlomkem turistických lákadel, které lze v Itálii obdivovat. Své kouzlo samozřejmě skrývá i dovolená u moře, neboť malebná přímořská italská městečka jsou opravdovým rájem všech romantických duší. Večery lze trávit v půvabných tavernách u sklenky italského vína a za zvuků živelných i milostných písní si vychutnávat typickou italskou kuchyni. Itálie ve vás jistě zanechá pocit příjemně strávené dovolené.

 

Změnit zemi:

Apulská oblast - Itálie

Chtělo by se říci „nezkažená“

A opravdu, jedná se o oblast v jihovýchodní Itálii, okupující kramflek italské holínky, který je stále tak panensky čistý a nezkažený, že se tomu ani nechce věřit. Nespoutaná příroda, jeskyně, rozeklané hory i kopce a ojedinělá architektura "trulli", za níž se v poslední době rozjíždí stále více turistů.

Brána na východ

To bývala a není divu, vždyť region se jakoby vystrčen zvědavým ostnem poloostrova Gargano vstříc východu. Právě tady se mísily řecko-římské proudy, vlivy a postupem času vytvořily ojedinělý výsledek, jehož závan na vás dýchne ještě dnes v 21.století.

800 km pláží

Pitoreskní pobřeží Apulie nabízí stovky kilometrů různorodých pláží, zde na jihu už skutečně čistých a blankytně modrých. Prozkoumat je můžete detailněji v letoviscích jako Gallipoli, Otranto či na úplném jihu lze uniknout dennímu žáru do Modrých jeskyň. Město nabité historiíí – Lecce – je povinností a Brindisi (v překladu přípitek) vyzývá ke skleničce ve stínu, či k výletu, jelikož se jedná o velké přístavní a trajektové překladiště.

Pokračujte na:
Dovolená.cz