Itálie

V Itálii může člověk zůstat týdny, aniž by prozkoumal všechna zajímavá zákoutí, kterými tato země přímo překypuje. Zasněné Benátky, křesťanský Řím, nespoutaná Sicílie či svěží Alpy jsou jen nepatrným zlomkem turistických lákadel, které lze v Itálii obdivovat. Své kouzlo samozřejmě skrývá i dovolená u moře, neboť malebná přímořská italská městečka jsou opravdovým rájem všech romantických duší. Večery lze trávit v půvabných tavernách u sklenky italského vína a za zvuků živelných i milostných písní si vychutnávat typickou italskou kuchyni. Itálie ve vás jistě zanechá pocit příjemně strávené dovolené.

 

Změnit zemi:

Sardinie - Itálie

Nepodobá se ničemu, prostě se vymyká!

Sardinie je druhý největší ostrov Středomoří, plný slunce, hor a zcela upřímně i chudoby. Patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům, možná proto, že se nepodobá žádnému jinému, jak kdysi pronesl modrooký světoběžník Arábie D.H. Lawrence. Původně útočiště Féničanů, Kartaginců, později Římanů i Byzanců. Dnes turistů z celého světa, včetně celebrit světového formátu.

Dva protipóly

Ostrov disponuje 1800 kilometry pobřeží a nebývale rozmanitým vnitrozemím, kde se čas zastavil. Jsou tu dva světy. Realita většiny Sardinie je střízlivě prostá: chudí, vrásčití pasáci ovcí, skromní zemědělci, neobyčejně průhledné moře, lávové a tufové plošiny s bizardními vulkanickými kužely na severozápadě.

Exkluzivně suchopárná  Costa Smeralda

Tomu ostře kontrastuje svět pobřeží Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova: pohádkové jachty, superluxusní hotely a hollywoodské hvězdy. Možná ani tak nejde o to, jestli na to máte (jakože dovolená na Costa Smeraldě nebude za deset tisíc), ale o to, co na Sardinii chcete vidět. Samozřejmě nejideálnější je okruh ostrovem.

Pokračujte na:
Dovolená.cz