Itálie

V Itálii může člověk zůstat týdny, aniž by prozkoumal všechna zajímavá zákoutí, kterými tato země přímo překypuje. Zasněné Benátky, křesťanský Řím, nespoutaná Sicílie či svěží Alpy jsou jen nepatrným zlomkem turistických lákadel, které lze v Itálii obdivovat. Své kouzlo samozřejmě skrývá i dovolená u moře, neboť malebná přímořská italská městečka jsou opravdovým rájem všech romantických duší. Večery lze trávit v půvabných tavernách u sklenky italského vína a za zvuků živelných i milostných písní si vychutnávat typickou italskou kuchyni. Itálie ve vás jistě zanechá pocit příjemně strávené dovolené.

 

Změnit zemi:

Benátská riviéra - Itálie

Jako doma

Tato nejsevernější část Jaderského pobřeží je už tradičně u českých turistů velmi populární pro svou dosažitelnost a výborné podmínky pro trávení klasické dovolené. Plusy navíc jsou blízkost historických měst jako famózní a neopomenutelné Benátky, tragická Verona či zajímavý Terst.

Hory za humny

Řetězec letovisek (Bibione, Lignano, Caorle) známých pod názvem Benátská riviera sice neoplývá karibskou barvou moře a vlnami jako v Acapulcu, ale rozmanitost této severoitalské části jistě ocení příznivci hor, jelikož pohoří Dolomity je doslova za rohem.

Pokračujte na:
Dovolená.cz