Změnit zemi:

Florida - USA

Kvetoucí  poloostrov

Jako vztyčený prst míří poloostrov Florida směrem do Karibiku. Původem španělské území, jehož název v překladu znamená „květinový“. Florida je jednou z nejúrodnějších oblastí Spojených států. Je zde více než 300 druhů dřevin a na 3500 rostlin. Daleko typičtější pro tuto část světa jsou však hurikány (prosinec – březen). Jinak je počasí stabilně slunné a celá Florida je populární krom turistů také mezi americkými důchodci, kteří tráví penzi.

Močály, raketoplány a kubánská pospolitost

Hlavním městem Floridy je Tallahassee, avšak nejznámějším městem je bezpochyby Miami a na jihu. Město je charakteristické vysokými věžáky, bohatým nočním životem a největší kubánskou komunitou v Americe. Nejznámějším národním parkem na Floridě jsou močály Everglades. Ujít si rovněž nenechejte Kennedy Space Center na Cape Canaveral (východní pobřeží Floridy). Nachází se zde vesmírné středisko NASA, odkud startují rakety. Ve městě Milwaukee má sídlo výrobce motocyklů Harley Davidson.  

Velkoměsta Orlando a Miami

Velkoměsto Orgando ve vnitrozemí je proslulé zábavním parkem Walt Disney World Resort. Miami Beach, zaslíbené plážové kultuře, je samostatné město spojené s městem Miami mnoha mosty. Žije zde celá řádka celebrit a jeho art deco architektura a odlehčená plážová atmosféra vás zcela určitě pohltí.

Ameriaca´s Caribbean Islands

Nejatraktivnějším tipem je bezpochyby Key West - nejjižnější místo Spojených států. Ostrov Key West je součástí souostroví Florida Keys, leží pouhých 150 km od Kuby a 200 km od Miami. Než dorazíte na poslední Key West, projdete celou řadou malebných ostrůvků, které jsou  navzájem pospojovány mosty, což skýtá neskutečné výhledy.

Florida - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz