Změnit zemi:

Kalifornie - USA

Sunny State

Hned po Aljašce a Texasu největší stát USA řadící se mezi nejbohatší a nejlidnatější členy US federace. Jistě není třeba připomínat devizy tohoto slunečního státu, jehož guvernérem je Arnold Schwarzenegger. Je to slavná pobřežní trojice: San Diego, Los Angeles a San Francisco. Překvapivě hlavním městem Kalifornie není ani jedno z nich, nýbrž Sacramento. Na zemětřesení, imigranty z Mexika a Asie bohatý stát je omýván bujarými vlnami Pacifiku, je to také stát s nejvyšším HDP v USA, domovina Hollywoodu, mekka elektronického průmyslu v Silicon Valley a nachází se tu nejsušší místo planety Death Halley (Údolí smrti).

San Francisco

San Francisco většina považuje za nejhezčí americké město. Leží na pahorcích v častých mlhách na severu Kalifornie, avšak pro svou liberální atmosféru je známé po celém světě. Golden Gate most, malebné tramvaje, velká čínská komunita či Alcatraz jsou hlavní vábidla.  

LA – Los Angeles

Představte si dvacet měst  za sebou, prošpikovaných nespočtem nitek mnoha proudých dálnic, slávu, smog, Rodeo Drive, Malibu, Beverly Hills a to vše říznuté chudinskými čtvrtěmi, kde ani ve dne není bezpečno. LA je obrovské a bohaté město plné ještě bohatších lidí. Je to i město turistické, ročně sem zavítá přes milion turistů, nezbytným vybavením návštěvníka je hlavně motorový povoz.

Pokračujte na:
Dovolená.cz