Změnit zemi:

New York - USA

Stát i vele-city

New York je jak město, tak jeden z 50 států federace. Cílem většiny turistů je právě New York City (NYC), nejlidnatější město celých Spojených států, zde a v nejbližším okolí se tísní na neuvěřitelných třicet milionů lidí, kteří jsou stále v pohybu.

Nizozemské  kořeny

Původní  holandská osada Nieuw Amsterdam, pokoupená za směšných 60 guldenů od indiánů, byla přejmenována Brity na New York podle vévody z Yorku. Dnes již New York není hlavním městem USA, jak kdysi býval, ale i tak se jedná o světové centrum obchodu a finančnictví s celosvětovým vlivem na oblast médií, politiky, vzdělání, módy, zábavy, umění. Je to i srdce mezinárodních vztahů, sídlí zde např. Organizace spojených národů.

Bdící  Velké Jablko

 New Yorku se říká, že je to perfektně organizovaný  chaos, tavící kotel jazyků, národností, kultur a stylů. Mrakodrapové město má neuvěřitelnou energii a rychlost, přežívají zde jen ti nejsilnější. „Město, které nikdy nespí“ je vlastně souostrovím. Manhattan a Staten Island jsou ostrovy, Brooklyn a Queens se nacházejí na západním konci Long Islandu, Bronx je jediná čtvrť na pevné zemi. The Big Apple, jak se NYC také přezdívá, nabízí nepřeberné množství k vidění, většina památek se nachází na 21 km dlouhém Manhattanu, ale i tak si na návštěvu vyhraďte minimálně 5 dní.

New York - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz