Změnit zemi:

Nevada - USA

Silver State

Stát Nevada leží v západní oblasti USA a hlavním městem je Carson City, spolehlivě nejznámějším městem je Las Vegas. Nevada zaznamenala vzestup při objevu zlata v roce 1859, který sem přilákal nespočet zlatokopů a dobrodruhů.

Riziko vítáno!

Las Vegas bylo založeno roku 1905 a v roce 1931 zde byly legalizovány hazardní hry (tehdy jako v jediném americkém státě), jako stimul hospodářského vývoje během Velké hospodářské krize. Tento akt vyvolal ve 2. polovině 20. století ohromný přísun návštěvníků a Las Vegas, stejně jako Reno, se stalo rájem hazardu, nevkusu, zámožných lidí z celého světa a ikonou celého státu Nevada.

Siegl a jemu podobní sígři

Městu Las Vegas se říká nejneosobnější město světa, neskutečný blázinec a vlast gangsterů minulého století. Jméno jako Bugsy Siegl zůstane s městem navždy spojeno. Právě on zde otevřel své první kasino a nechal se slyšet, že Las Vegas jednou bude největším hřištěm světa. A tak se také stalo.

Přírodní  krásy Nevady

Krom hazardu v Las Vegas a Renu je toho v Nevadě k objevování daleko více. Krajina je rozmanitá, od zasněžených oblastí, pastvin, přes vyprahlé pouště. Mimo jiné si zde můžete prohlédnout indiánské rezervace či Hooverovu přehradu (Hoover Dam). Ta se nachází na řece Colorado v Grand Canyonu. Zásobuje vodou celou Nevadu i část Arizony. Zbudována byla ve 30. letech 20. století a nese jméno po prezident USA. V době dokončení se jednalo se největší přehradu na světě.

Pokračujte na:
Dovolená.cz