Egypt

Kolem blahodárného toku řeky Nil, omývána Rudým a Středozemním mořem, se nachází země, jejíž sláva se nese od dob vznešených faraónů a stavitelů ohromujících pyramid - Egypt. Egyptská kultura nenásilně míchá africké a středoasijské prvky a získává tak tajemný nádech, který ročně přitáhne miliony turistů. Řada lidí touží pohlédnout do tváře pouštní Sahary a zakusit jízdu na hřbetu velblouda. Ovšem velmi atraktivní pro své teplé klimatické podmínky jsou i egyptská pobřeží, plná příjemných hotelových komplexů, která váš pobyt změní v dovolenou snů.

 

Oficiální název Egyptská arabská republika. Leží v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Velkou část území tvoří pouště Sahara a poušť Lybijská. Hlavním městem je Káhira (Al-Qahirah).V Egyptě žije přibližně 80 000 000 obyvatel.

Výlety do pouště

Dobrodružství v poušti

Nejste zrovna ten typ člověka, který by vydržel celou dovolenou se poflakovat jen na pláži? Nelákají vás ani památky? Chcete trošku dobrodružství? Co takhle podniknout v Egyptě výlet do pouště?

Výlet do pouště

Výlet do pouště bude příjemným zpestřením vaší dovolené. A kam konkrétně se vypravit? Čeká tu na vás Západní poušť. Navštívit ji můžete od Nilu až po hranici Libye. V tomto úseků je pět velký oáz.

Výlety do pouště jsou různě dlouhé a obsahují různý program. Často zahrnují návštěvu beduínských vesnic, které tady jsou, ale často se můžete projet i na velbloudu, užít si západ slunce, pokochat se panorámatem hor atd. Budete mít také šanci poznat beduínskou kulturou. Do pouště se jezdí nejčastěji v džípu, ale i ve čtyřkolkách.

Nejběžnější je výprava do pouště na půlden, ale chcete-li poznat více (především z beduínské kultury a jejich obyčejů), bude dobré, když sem podniknete dvoudenní výlet i s noclehem.

Chcete-li prožít nevšední zážitek, vydejte se na Černou poušť. Černé kameny, které budou všude kolem vás, ve vás vzbudí divné pocity. Přijde vám to tu dokonce i trochu depresivní, ovšem zážitek je to obrovský a stojí za to.

Informace na závěr

Výlet do pouště nepodnikejte neorganizovaně v případě, že nemáte žádné zkušenosti. Nefunguje to tak, že byste se rozhodli, že se podíváte do pouště, a vyjeli tam. Chcete-li si sem vyjet, naplánujte si nějaký výlet od cestovní kanceláře nebo se informujte v recepci vašeho hotelu.

Můžete se také domluvit se skupinou známých, zaplatit si to a provaděči vás vezmou džípem do pouště jako partu. Zažijete tak jedinečné zážitky. Tento výlet vás vyjde na cca 115 dolarů.
Jste dobrodružná povaha a cítíte se na to, že byste zvládli vyjížďku do pouště bez doprovodu tamních obyvatel? Můžete, i když tento krok dobře zvažte, poušť umí být nevyzpytatelná. Rozhodli jste se, že přeci jen do toho půjdete? Musíte mít povolení ke vstupu. To vám vystaví na cizinecké policii.

Výlet do pouště je nevšedním zážitkem, který stojí za to vyzkoušet. Zvlášť pokud ve vás dřímá dobrodružná duše.

Pokračujte na:
Dovolená.cz