Egypt

Kolem blahodárného toku řeky Nil, omývána Rudým a Středozemním mořem, se nachází země, jejíž sláva se nese od dob vznešených faraónů a stavitelů ohromujících pyramid - Egypt. Egyptská kultura nenásilně míchá africké a středoasijské prvky a získává tak tajemný nádech, který ročně přitáhne miliony turistů. Řada lidí touží pohlédnout do tváře pouštní Sahary a zakusit jízdu na hřbetu velblouda. Ovšem velmi atraktivní pro své teplé klimatické podmínky jsou i egyptská pobřeží, plná příjemných hotelových komplexů, která váš pobyt změní v dovolenou snů.

 

Oficiální název Egyptská arabská republika. Leží v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Velkou část území tvoří pouště Sahara a poušť Lybijská. Hlavním městem je Káhira (Al-Qahirah).V Egyptě žije přibližně 80 000 000 obyvatel.

Doprava, taxi

Autobusová doprava je v Egyptě nejlevnější způsob přepravy a je lidmi nejvyužívanější.Autobusy jsou ale staré a nepohodlné.Mezi velkými městy však fungují poměrně luxusní linky s klimatizací a občerstvením.

Další možnost přepravy je vlaková doprava.Tato možnost dopravy je zřejmě nejpohodlnější a také nejspolehlivější.Nabízí se zde nádherný pohled na krajinu hlavně při cestě Káhira-Luxor. Je zde možnost výběru ze 4 tříd podle požadavků cestujícího (klimatizace, pohodlná sedadla, občerstvení atd.).Za nejluxusnější se považují noční expresy se spacími vozy.

Taxi v Egyptě je ve srovnání s Evropou velmi levné, ale občas je velmi obtížné nějaký sehnat (platí hlavně pro dopravní špičku).Musíte však dávat pozor pří výběru taxi jelikož se může stát, že narazíte na taxi s ne příliš pohodlným vybavením a s řidičem který čeká až bude taxi plně obsazeno.

I v Egyptě je možnost vypůjčení osobního automobilu.K vypůjčení automobilu je potřeba mezinárodní řidičský průkaz fotokopie cestovního pasu a složení zálohy za zapůjčený automobil. Tento způsob dopravy se nedoporučuje z důvodu bezpečnosti.Ve městech se nedodržují téměř žádné pravidla na které je většina lidí zvyklá.Pokud se rozhodnete pro jízdu mimo město je potřeba ozbrojený doprovod.

 

Pokračujte na:
Dovolená.cz