Egypt

Kolem blahodárného toku řeky Nil, omývána Rudým a Středozemním mořem, se nachází země, jejíž sláva se nese od dob vznešených faraónů a stavitelů ohromujících pyramid - Egypt. Egyptská kultura nenásilně míchá africké a středoasijské prvky a získává tak tajemný nádech, který ročně přitáhne miliony turistů. Řada lidí touží pohlédnout do tváře pouštní Sahary a zakusit jízdu na hřbetu velblouda. Ovšem velmi atraktivní pro své teplé klimatické podmínky jsou i egyptská pobřeží, plná příjemných hotelových komplexů, která váš pobyt změní v dovolenou snů.

 

Oficiální název Egyptská arabská republika. Leží v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Velkou část území tvoří pouště Sahara a poušť Lybijská. Hlavním městem je Káhira (Al-Qahirah).V Egyptě žije přibližně 80 000 000 obyvatel.

Potápění v Egyptě

Prozkoumejte podmořskou hladinu v Egyptě

Egypt je vyhlášený především svými možnostmi k potápění. Za tímto účelem sem cestují lidé z celého světa. Necháte se k této aktivitě také zlákat? Věřte, že podmořský svět Rudého moře rozhodně za to stojí.

Pro koho je potápění v Egyptě

Potápět se v Egyptě může každý - od těch, kteří potápění milují a podnikají výpravu pod vodní hladinu často, ale spoustu možností je tu i pro ty, kteří s touto aktivitou nemají žádné zkušenosti, ale rádi by (byť jednorázově) poznali podmořský svět.

Důležité je vybrat to správné místo. V Egyptě jsou některé oblasti, které pro úplné začátečníky nejsou vhodné. Některé mohou být dokonce nebezpečné. Začátečníkům můžeme doporučit např. Hurghadu. V každém případě se v letovisku, ve kterém se budete nacházet, informujte. Jistě vám doporučí vhodné místo pro vás. Baví vás potápění a chcete na to zaměřit celou svou dovolenou? To není problém. Pořádají se i zájezdy zaměřené právě na tuto aktivitu.

Rudé moře

V Egyptě máte ke koupání a samozřejmě tedy i k potápění k dispozici Rudé moře, které je vnitřním mořem Indického oceánu. Rozloha moře je 450 000 km2, je dlouhé 2000 km a 350 km široké. Lákadlem pro potápěče jsou především korálové útesy a jejich rozmanitost. Vidět tu můžete  rozmanité druhy ryb, ale i vraky lodí. I když vás koráli budou lákat, v žádném případě je nelamte. Pokochejte se a dejte možnost i dalším vidět tuhle krásu.

Další informace

Potápět se můžete v Egyptě celoročně a viditelnost je vždy minimálně 15 metrů. Na mnohým místech máte možnost potápět se s českým divemasterem a samozřejmostí je tedy i český výklad. Mnozí organizátoři vám z vaší cesty pod hladinu pořídí také fotografie.

A jaké oblasti jsou pro potápění vhodné? Je jich celá řada, např. útes Mohammed nedaleko Sharmu. Mnohé zajímavého je také v okolí Hurghady.

Necítíte se na potápění? Tak si alespoň na svou dovolenou v Egyptě vezměte šnorchl, i tak uvidíte mnohé.

Poznejte nádherný svět pod mořskou hladinou. Bude to pro vás jedinečný zážitek, na který jen tak nezapomenete. Pláže jsou možná všude, ale nádherné podmořské scenérie najdete jen na málo místech světa, Egypt k nim rozhodně patří.

Pokračujte na:
Dovolená.cz