Egypt

Kolem blahodárného toku řeky Nil, omývána Rudým a Středozemním mořem, se nachází země, jejíž sláva se nese od dob vznešených faraónů a stavitelů ohromujících pyramid - Egypt. Egyptská kultura nenásilně míchá africké a středoasijské prvky a získává tak tajemný nádech, který ročně přitáhne miliony turistů. Řada lidí touží pohlédnout do tváře pouštní Sahary a zakusit jízdu na hřbetu velblouda. Ovšem velmi atraktivní pro své teplé klimatické podmínky jsou i egyptská pobřeží, plná příjemných hotelových komplexů, která váš pobyt změní v dovolenou snů.

 

Oficiální název Egyptská arabská republika. Leží v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Velkou část území tvoří pouště Sahara a poušť Lybijská. Hlavním městem je Káhira (Al-Qahirah).V Egyptě žije přibližně 80 000 000 obyvatel.

Náboženství, zvyky

Přibližně 90% obyvatel vyznává islám.Muslimové věří v jednoho jediného milosrdného Boha(Alláha).Musíme upozornit na vhodné oblékání zejména u dívek.Dívky by se měli vyvarovat nošení krátkých kalhot, sukní nad kolena, šatů bez ramínek, hlubokých výstřihů apod.

Dále je nevhodné pití alkoholu na veřejnosti, ale také běžné evropské zvyky např. vodit ženu za ruku nebo polibky na veřejnosti apod.

 

Pokračujte na:
Dovolená.cz