Egypt

Kolem blahodárného toku řeky Nil, omývána Rudým a Středozemním mořem, se nachází země, jejíž sláva se nese od dob vznešených faraónů a stavitelů ohromujících pyramid - Egypt. Egyptská kultura nenásilně míchá africké a středoasijské prvky a získává tak tajemný nádech, který ročně přitáhne miliony turistů. Řada lidí touží pohlédnout do tváře pouštní Sahary a zakusit jízdu na hřbetu velblouda. Ovšem velmi atraktivní pro své teplé klimatické podmínky jsou i egyptská pobřeží, plná příjemných hotelových komplexů, která váš pobyt změní v dovolenou snů.

 

Oficiální název Egyptská arabská republika. Leží v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Velkou část území tvoří pouště Sahara a poušť Lybijská. Hlavním městem je Káhira (Al-Qahirah).V Egyptě žije přibližně 80 000 000 obyvatel.

Celní záležitosti

Vízum a cestovní pas

Pokud se rozhodnete pro cestu do Egypta, je nutné zařídit si cestovní pas s platností 6 měsíců ode dne podání žádosti o vízum nebo od příletu do země. Vízum si můžete vyřídit na mezinárodním letišti v Káhiře nebo na dalších vstupních místech nebo letištích do země (Hurghada, Sharm El Sheikh, Luxor, atd.) za poplatek 15 USD, eventuelně na egyptském velvyslanectví v Praze (cena však je vyšší než poplatek za vyřízení až po příletu na letiště). Platnost víza je jeden vstup s maximální délkou pobytu jeden měsíc. Cestovní kanceláře pro vás většinou zajistí vyřízení víza za poplatek 350 Kč.

Velvyslanectví EAR, adresa:
Pelléova 14, 160 00 Praha 6 - Bubeneč
tel. (02) 2431 1506
fax: (02) 2431 1157

Celní záležitosti

Do EAR je zakázán dovoz potravin, alkoholu, zbraní, drog.a pornografie. Co se týče vývozu je zakázáno z EAR vozit památky a zlato v nezpracované podobě. Za prodej a přechovávání drog jsou velmi přísné postihy, které se pohybují v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti. Dále je nutno upozornit, že pokud jsou při odletu nalezeny v zavazadle mušle nebo úlomky korálů apod., jsou zabaveny a hrozí pokuta ve výši několika set dolarů.

Pokračujte na:
Dovolená.cz