Egypt

Kolem blahodárného toku řeky Nil, omývána Rudým a Středozemním mořem, se nachází země, jejíž sláva se nese od dob vznešených faraónů a stavitelů ohromujících pyramid - Egypt. Egyptská kultura nenásilně míchá africké a středoasijské prvky a získává tak tajemný nádech, který ročně přitáhne miliony turistů. Řada lidí touží pohlédnout do tváře pouštní Sahary a zakusit jízdu na hřbetu velblouda. Ovšem velmi atraktivní pro své teplé klimatické podmínky jsou i egyptská pobřeží, plná příjemných hotelových komplexů, která váš pobyt změní v dovolenou snů.

 

Oficiální název Egyptská arabská republika. Leží v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Velkou část území tvoří pouště Sahara a poušť Lybijská. Hlavním městem je Káhira (Al-Qahirah).V Egyptě žije přibližně 80 000 000 obyvatel.

Smlouvání, baksheesh

Pokud se rozhodnete jít si nakoupit k egyptskému obchodníkovi, pak smlouvejte! Obchodník smlouvání očekává! Smlouvat můžete na tržištích nebo v taxících. Nikdy však nesmlouvejte v restauracích ani v hotelech.

Baksheesh (čti bakšiš) znamená spropitné nebo úplatek.Vychází z islámské představy o tom, že bohatství je požehnání od Alláha.Bohatý by se měl o toto požehnání dělit s ostatními. Noste  u sebe drobné mince nebo bankovky. Baksheesh se dává, když vám někdo odnese kufry, ukáže místo k fotografování, zapózuje na fotce... Neplatí to však v již zmiňovaných restauracích a v taxících, tam je baksheesh automaticky započítán do celkové ceny.

 

Pokračujte na:
Dovolená.cz