Egypt

Kolem blahodárného toku řeky Nil, omývána Rudým a Středozemním mořem, se nachází země, jejíž sláva se nese od dob vznešených faraónů a stavitelů ohromujících pyramid - Egypt. Egyptská kultura nenásilně míchá africké a středoasijské prvky a získává tak tajemný nádech, který ročně přitáhne miliony turistů. Řada lidí touží pohlédnout do tváře pouštní Sahary a zakusit jízdu na hřbetu velblouda. Ovšem velmi atraktivní pro své teplé klimatické podmínky jsou i egyptská pobřeží, plná příjemných hotelových komplexů, která váš pobyt změní v dovolenou snů.

 

Oficiální název Egyptská arabská republika. Leží v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Velkou část území tvoří pouště Sahara a poušť Lybijská. Hlavním městem je Káhira (Al-Qahirah).V Egyptě žije přibližně 80 000 000 obyvatel.

Desatero do Egypta

Co je dobré vědět před cestou do Egypta?

Chystáte se navštívit Egypt? Je to zajímavá země, ale určitě je třeba znát některé informace předtím, než se sem vypravíte…

Turistické informace

Nyní si v deseti bodech shrneme základní informace a poznatky, které se vám vyplatí vědět před vaší cestou do Egypta:

1)    Chystáte-li se do země, je nutné pořídit si vízum, o které si zažádáte na egyptském velvyslanectví v Praze či na letišti před vstupem do země. Raději si ho však zařiďte v Čechách. U druhé varianty mohou nastat komplikace. Letíte-li s cestovní kanceláří, většinou vyřídí tuto formalitu za vás.

2)    Není od věci znát základní telefonní čísla. Jsou jimi: 122 (policie), 123 (ambulance), 126 (turistická policie).

3)    Budete-li si cokoliv kupovat u obchodníků (oděvy, suvenýry atd.), nebojte se smlouvat. Obchodníci to očekávají a mezi původní cenou a konečnou bývá velký rozdíl.

4)    Je pravděpodobné, že vás tady po příjezdu nemile překvapí střevní potíže, tzv. Faraónova pomsta. Je to dáno klimatem, na které nejsme zvyklí. Proto je vhodné s sebou mít léky proti těmto potížím. Budete-li pít balenou vodu, snížíte pravděpodobnost Faraónovy pomsty.

5)    V turistických střediscích byste neměli mít problémy domluvit se anglicky, francouzsky, ale i německy a rusky.

6)    Nezapomeňte, že zdejší lidé jsou zvyklí na bakšiš, tedy spropitné. Považuje se to téměř za samozřejmost. Většinou se dává kolem 10%.

7)    Turistické destinace v Egyptě jsou pro vás bezpečné, ale je nutná obezřetnost, pokud míříte jinam. Vyvarujte se ve večerních hodinách zapadlým uličkám.

8)    Při fotografování se snažte nefotit vojenské a policejní objekty. Mohlo by se vám stát, že vám bude film s těmito snímky zabaven.

9)    Pro vstup do země není povinné žádné očkování, ale doporučuje se nechat se doma očkovat proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Chcete-li v Egyptě pobývat delší dobu, zvažte i očkování proti malárii, žluté zimnici či meningitidě typu A.

10)    Nezapomeňte na cestovní pojištění. Nebudete-li ho mít, tak v případě úrazu či nemoci budete muset vše platit ze svého a často jde o nemalé částky.

Pokračujte na:
Dovolená.cz