Egypt

Kolem blahodárného toku řeky Nil, omývána Rudým a Středozemním mořem, se nachází země, jejíž sláva se nese od dob vznešených faraónů a stavitelů ohromujících pyramid - Egypt. Egyptská kultura nenásilně míchá africké a středoasijské prvky a získává tak tajemný nádech, který ročně přitáhne miliony turistů. Řada lidí touží pohlédnout do tváře pouštní Sahary a zakusit jízdu na hřbetu velblouda. Ovšem velmi atraktivní pro své teplé klimatické podmínky jsou i egyptská pobřeží, plná příjemných hotelových komplexů, která váš pobyt změní v dovolenou snů.

 

Oficiální název Egyptská arabská republika. Leží v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Velkou část území tvoří pouště Sahara a poušť Lybijská. Hlavním městem je Káhira (Al-Qahirah).V Egyptě žije přibližně 80 000 000 obyvatel.

Měna

Měnou v Egyptě je egyptská libra, která se dělí na 100 piastrů.Doporučuje se vzít si sebou dostatek peněz v hotovosti v EUR, nebo USD. Je to z důvodu že se na tržištích a výletních místech platí výhradně hotovými penězi. Kreditními kartami můžete platit ve většině hotelů a obchodů. Je možné vybírat z bankomatů, avšak banka vám za tuto operaci vyměří odpovídající poplatek. Nedoporučujeme měnit peníze na černém trhu z důvodu možných postihů ze strany místních orgánů a vzhledem k bezpečnostním rizikům pro cizince. Je lepší finanční prostředky směnit v bankách, směnárnách nebo na hotelu. V Egyptě nelze směnit České koruny.

 

Pokračujte na:
Dovolená.cz