Změnit zemi:

Brač - Chorvatsko

Zlatni rat a bračský kámen

Ostrov Brač je třetí největší ostrov na Jadranu, hlavním letoviskem je zde Bol s proslulou pláží Zlatni rat. Jedná se o oblázkovou pláničku ve tvaru klínu, která je považována za jednu z nejkrásnějších chorvatských pláží vůbec. Ostrov Brač má dlouhou a zajímavou historii, o které se však bohužel příliš neví.

Už od nepaměti se zde těžilo bílé zlato ostrova, kámen podobající se vápenci a mramoru. Lomy se nacházejí poblíž městečka Pučišča na severu. Tento kámen byl oblíbený jak mezi Římany, na než jsou po ostrově četné památky, tak i dokonce Američané přijížděli pro tento stavební kámen, který používali například při výstavbě washingtonského Bílého domu. Bračský kámen kupodivu není vůbec čistě bílý, nýbrž se jedná o odstíny šedé, zlaté a růžové.

Celoroční destinace

Na Brač se dá přicestovat trajektem ze Splitu nebo z Makarske, tak či onak vyjde cesta na zhruba hodinku. Lze spíše doporučit cestovat ze Splitu, odkud jsou trajekty vypravovány častěji. Na rozdíl od ostrovů Hvaru a Korčuly je Brač nejblíže k pevnině, takže doprava trajektem je velmi krátká a příjemná. Brač má reputaci módního a šik letoviska, které mívá ubytovací kapacity často vyprodané, jelikož se zde uchytila i kongresová turistika. Ve vnitrozemí ostrova se nachází i mezinárodní letiště využívané zejména pro charterové lety.

Brač - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz