Změnit zemi:

Ostrov Rab - Chorvatsko

Lákadlo Kvarnerského souostroví

Chorvatský ostrov Rab prostírající se v Kvarnerském souostroví spolu s ostrovy  Prvin, Krk, Pag a Cres a dalšími je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v Chorvatsku. Proti studeným větrům bóra je chráněn pohořím Velebit a od pevniny je oddělen stejnojmenným Velebitským průplavem.

Na ostrov se dá dopravit trajektovým spojem z Jablanacu na pevnině nebo z ostrova Krk. Pro dopravu po ostrově je nejvhodnější místní autobus, který spojuje nejvýznamnější střediska jako Rab, Lopar, Kampor, Barbat a Suha Punta.

Odkaz Benátské republiky

Ostrov Rab není tak hornatý jako jeho soused Pag, ale plochý rozhodně není. Ráz krajiny je spíše kopcovitý, hřeben Kamenjaku dosahuje výše čtyři sta metrů a chrání před větry vanoucími ze severovýchodu.

Pobřeží je bohaté na zálivy a zátoky a panuje zde skvělé, zdravé ovzduší. A atmosféra je značně kosmopolitní s benátským šmrncem, jelikož italští pánové z Benátské republiky zde vládli takřka čtyři sta let. Mezi nejvyhledávanější letoviska a pláže patří Lopar, Ciganka, Dubac, Sahara, Kaštelina nebo Stolac.

Ostrov Rab - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz