Změnit zemi:

Istrie - Chorvatsko

Multikulturní sever

O istrijský poloostrov se dělí Itálie, Chorvatsko a Slovinsko. Poloostrov se nachází mezi Terstským a Rijeckým zálivem Jaderského moře a není nikterak veliký. Jeho rozloha činí nějakých 3 700 km² a je poměrně plochého charakteru, nejvyšším vrcholem 1 396 mëtrů vysoká hora Učka.

Planina je vápencového základu, což dalo vzniknout poměrně rozvinuté a atraktivní krasové krajině. Největšími středisky jsou italský Terst a chorvatská Pula.  Zaujme také slovinský Koper.  Chorvatsku ještě náleží pobřežní města jako Poreč a Rovinj situované na pobřeží.

Chorvatská Istrie

Chorvatsko si plně užívá strategického záboru velké většiny poloostrova Istrie. Okupuje více jak 90 % pobřeží, které disponuje rozvinutou turistickou infrastrukturou. Jednou  z nejlepších v celém Chorvatsku. Letoviska jako Savudrija, Umag, Novigrad, Vrsar nebo Rovinj netřeba představovat.

Pobřeží je klikaté a velice členité, což skýtá krásné panorama. Pláže jsou buď kamenité nebo  oblázkové, lemované borovicemi.  Istrijské vnitrozemí  vybízí k prozkoumání a správní středisko Pula je výborným tipem pro návštěvu rovněž.

Istrie - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz