Změnit zemi:

Střední Dalmácie - Chorvatsko

Zlatý střed i hřeb

O těchto krajích a městech jako je Trogir či Split se traduje, že jde o nejkrásnější část celé Dalmácie, neřkuli celého Chorvatska. Střední Dalmácie v sobě spojuje kulturně historické dědictví s přírodními krásami. Stinnou stránkou tohoto všeho je určitá přelidněnost, v sezóně tu jen stěží najdete osamocenou pláž nebo zátoku. Makarská riviéra je prostě evropský pojem a tomu odpovídá i návštěvnost.

Před shonem je možné utéci na blízké ostorvy nebo k Modrému či Červenému jezeru, které leží v hlubokých roklinách. Červené jezero odvozuje svůj název podle oxidu železnatého, jehož obsah byl objeven v jeho vodách, a Jezero Modré je nejen dostupnější, ale také v jeho blízkosti stojí pěkná zřícenina hradu Imotski.

Výlety do okolí

Doporučeníhodné výlety do okolí jsou města Split a Trogir. Split je modernější, jedná se o dopravní uzel oblasti, jež se chlubí monumentálním Diokleciánovým palácem. Oproti tomu Trogir si dodnes uchoval svůj středověký dech a vzhled. Městu vévodí katedrála svatého Vavřince a kaple svatého Jana Trogirského.

Střední Dalmácie - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz