Změnit zemi:

Hvar - Chorvatsko

Nejnavštěvovanější destinace Dalmácie

Turismus na Hvaru má dlouhou tradici už několik desetiletí. Čtvrtý největší ostrov (299 kilometrů čtverečních), ale co do délky ten nejdelší, měří skoro sedmdesát kilometrů, patří do skupiny centrálních jaderských ostrovů. Ostrov Hvar je hornatý s nejvyšším bodem  St. Nicolas 628 m, avšak najdeme zde i úrodné nížiny, kde se produkují výborná chorvatská vina jako například Stari Grad, Vrboska a Jelsa.

Historický skvost na Jadranu

Na ostrově najdete ode všeho trochu: bohatou faunu a flóru, historické monumenty dokládající pestrou minulost ostrova a jedny z nejčistších vod Jadranu. Milovníci historie by si v žádném případě neměli nechat ujít správní  město Hvar, kde zanechali své stopy Řekové, Římané i Benátčané, kteří vtiskli sídlům na ostrově nejvýraznější pečeť.

Dnes má ostrov asi dvanáct tisíc obyvatel a kvete zde zemědělství, zpracování vinné révy, rybolov a velký podíl národního hospodářství má na starosti cestovní ruch, pro něž tu jsou skvělé podmínky. K návštěvnosti ostrova přispívá také kvalitní a široká nabídka ubytování, stravování i zábavních možností.

Hvar - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz