Změnit zemi:

Rovinj - Chorvatsko

Docela benátské město

Staré istrijské městečko ani ne čtyřicet kilometrů od Puly si perfektně zachovalo svůj benátský ráz. Zřejmě dokonce nejlépe ze všech měst, co kdy byly Benátčany ovládány. Rovinj disponuje dvěma přístavy – severní se rozkládá v zátoce Valdibora a ten jižní v zálivu Južna luka.

Městečko má asi třináct tisíc obyvatel a je velmi oblíbené mezi turisty z celé Evropy. Staré město leží na miniaturním poloostrově, který byl ještě do 18.století vlastně ostrovem, než byla uměle vytvořena spojovací hráz s pevninou.

Rovinjská rekreační aglomerace

Celková rozloha a kapacita celé rovinjské aglomerace je sice menší než té porečské, ale letoviska táhnoucí se kolem Rovinje se vyznačují větším klidem a také vyšší úrovní služeb. Aglomerace se táhne od Limského zálivu, přes středisko Valalta a Monsena, po Monte Mulin, Montauro, Park, Eden, Vile Rubin a Rovinjsko Selo.

K Rovinji spadají také dva malebné ostrůvky lesnatý Katarina a dvoj-ostrov Crveni otok (Červený ostrov), který se dále dělí na další dva ostrovy (Sveti Andrija a Maškin) spojené umělou hrází. Ostrov Maškin je proslavený svou naturistickou pláží a oba ostrovy platí za ráj klidu a míru. Nehledejte zde žádné diskotéky ani auta.

Rovinj - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz