Změnit zemi:

Podgora - Chorvatsko

Stará a nová Podgora

Turistická Podgora se nachází ve Střední Dalmácii, přímo na slavné Makarské riviéře. Už v meziválečném období zde vyrostlo několik hotelů pro turisty a osada nastartovala turistický boom, který byl však přerušen druhou světovou válkou a také ničivým zemětřesením v roce 1962.

Zemětřesení prakticky srovnalo se zemí historické centrum rozkládající se na svahu. Namísto sanace bylo místo opuštěno a obyvatelstvo se začalo usazovat na pobřeží v nově budovaných domech. Čili Podpora dnešních dnů vlastně žádné historické centrum nemá, narozdíl od sousedských rybářských vesniček dýchajících časy minulými.

Slunná Podgora

Dvou tisícová Podgora je jedním z nejatraktivnějších středisek v Dalmácii, je proslavená především svou palmovou promenádou a oslňujícím kamenným nábřežím, odkud se nabízí výhled na ostrov Brač, Korčula a Hvar, stejně jako na poloostrov Pelješac. Nad přístavem se nachází památník 'Galebova krila', v upomínku založení vítězného antifašistického dalmatského námořnictva za II. světové války. Z východu na Podgoru navazuje obec Čaklje s pláží a novým lodním přístavem.

Podgora - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz