Změnit zemi:

Vodice - Chorvatsko

Lídr Šibenické riviéry

Jedno z nejvyhledávanějších destinací střední Dalmácie, pouhých 15 kilometrů od Šibeniku. Vodice leží na takzvané Šibenické riviéře, přímo na hlavním tahu Jadranské magistrály. Turistické komplexy jsou schovány stranou od ruchu magistrály v zátoce, kde jsou roztroušeny ostrovy jako Tijat, Logorun, Zlarin, Prvić.

Vodice mají populaci asi pět tisíc obyvatel, ale letní návštěvníci v době vysoké sezony obyvatelstvo až desekrát předčí. Mimo sezonu poklidná vesnice, kde se lidé živí převážně zemědělstvím a rybolovem, se v letním období stává rušným a velmi živým letoviskem. Turistické osady najdete na obou stranách zálivu i na samotném poloostrově, který je porostlý tisíci palmami a od toho také odvozuje svou přezdívku „Město tísíce palem“.

Kulinářská perla

Vodice jsou považovány za jedno z nejpůvabnějších v Severní Dalmácii. Dlouhá přístavní promenáda zkrášluje panorma letoviska a široké oblázkové pláže, vybetonovaná plata se táhnou až k sousedským letoviskům, takže pláže nejsou ani ve vysoké sezóně přeplněny. Nepochybně nejpopulárnější je Plava plaža (Modrá pláž) kousek od centra Vodic, kde se rozvinula bohatá vodní infrastruktura v podobě nově zbudovaného vodního zábavního parku.

Vodice také vynikají v kulinářské oblasti, s bohatou nabídkou dálmátských specialit, rybích pochoutek pocházejících přímo od drobných rybářů, takže čerstvost je garantována. Vodice jsou také výborným startovním bodem pro výlety do okolí. V nabídce figurují národní parky, vodopád na řece Krk, souostroví Kornati nebo Vranské jezero.

Vodice - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz