Změnit zemi:

Rabac - Chorvatsko

Mondénní centrum turismu

Další istrijské turistické středisko. Přístav Rabac leží na jihovýchodě Istrijského poloostrova v malebné zátoce kousek od města Labin. Od začátku dvacátého století je Rabac znám jako lázeňská destinace s vysokou návštěvností. Hlavní konstrukční boom vypukl v sedmdesátých letech a pokračuje dodnes, kdy je kapacita Rabatu okolo deseti tisíc návštěvníků a ubytovacích možností stále přibývá.

Lázeňská tradice

Dobré jméno zde mají ozdravné pobyty, klimatická léčba, a to především v zimní sezónně. Rabac je díky tomu znám jako kvalitní letovisko s vysokým standardem nabídky. Místní zátoku zdobí oblázková pláž a bohatá flora. Pobřežní promenáda vybízí k procházkám, jízdě na kole, joggingu či jízdě na kolečkových bruslích.

Řada restaurací s kvalitní kulinářskou nabídkou pro celou rodinu a četné možností sportovního vyžití přispěly k tomu, že se Rabac stal atraktivním letoviskem v této části istrijského pobřeží. Na plážích jsou oblázky, štěrk, skalní plotny, které byly někde doplněny uměle. V okolí jsou na členitém pobřeží četné malé zátoky, krásné koupání, spousta vegetace včetně borových le

Rabac - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz