Změnit zemi:

Severní Dalmácie - Chorvatsko

Pro každého něco

Severodalmatský region je rájem sportovně založených turistů, stejně jako milovníků měst a památek. Jedná se o kraj hojně navštěvovaný, jelikož jím projíždí prakticky všichni návštěvníci mířící do Střední a Jižní Dalmácie a mnozí z nich se zde zastaví. K návštěvě vybízí například Zadar, metropole celého regionu Severní Dalmácie, kde se nachází světový unikát v podobě mořských varhan. Také historické jádro zbudované v románském slohu je hodné návštěvy.

Kulisu celé Severní Dalmácie tvoří pohoří Velebit, kde je možno praktikovat různé adrenalinové sporty. Pobřeží zase nabízí výbornou základnu pro provozování jachtingu, potápění, plavání. Suchomilní návštěvníci uvítají tenisové kurty, volejbalová hřiště a precizně značené cyklostezky.

Co navštívit?

Samozřejmě že celá oblast je poseta rekreačními středisky, kde můžete strávit celou dovolenou nicneděláním, dobrým stolováním a opalováním. Aktivnějším duším lze doporučit návštěvu Šibeniku, jež se chlubí UNESCO památkou, katedrálou svatého Jakuba. Za přírodním představením návštěvníci míří do národního parku Krka, kde jsou k vidění vodopády na stejnojmenné řece.

Alternativou je plavba na neposkvrněné Kornatské ostrovy, které jsou defacto neobydlené a jen pár stavení slouží pro jedno noční  ubytování turistů.

Severní Dalmácie - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz