Změnit zemi:

Jižní Dalmácie - Chorvatsko

Samý jih země

Dalmácie se dá rozdělit zhruba na tři části: severní, střední a jižní. Jižní Dalmácie má tvar úzkého pruhu podél pobřeží táhnoucí se zhruba od Ploče až po černohorskou hranici.  Oblast je to hornatá, ale klima je typicky středomořské a umožňuje koupání od června do září.

Dalmácie je také známá svým větrem "maestral", jež láká surfaře a příznivce vodních sportů, stejně fandy nic nedělání nebo dobrodružné povahy, které najdou vyžití v rozmanitém okolí plném kulturních památek.

Dubrovnická riviéra

Jižní Dalmácie je poměrně nejasný pojem zahrnující nejižnější část Dalmácie a zároveň Chorvatska samotného. Pojem vymezující tuto oblast se tak trochu kryje s termínem Dubrovnická riviéra, jelikož oblast se prostírá od Dubrovníku na jih. Zde se také nachází delta řeky Neretva, kam jsou nabízeny fakultativní výlety.

Obdivovat můžete kultivovaná, úrodná pole (v odsoleném části), mandarinkovníkové sady a endemické ptačí druhy. Je zde dokonce ptačí safari. Výborným tipem na výlet je výšlap na nejvyšší vrchol chorvatského pobřeží - Sveti Jureho v parku Biokovo. Cesta do 1762 metrů nad mořem vede krasovým parkem protkaným vápencovými útvary a jeskyněmi.

Jižní Dalmácie - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz