Změnit zemi:

Kvarner - Chorvatsko

Tak trochu jiné pobřeží

Kvarnerská riviéra je úzký pruh pobřeží pod horským masivem svahů Učka a  Velebit v severním Chorvatsku. Administrativním centrem je sto padesáti tisícové město Rijeka. Celá oblast je proslulá lázeňstvím. Centra léčebných procedur jako Lovran, Opatije, Ičiči navštěvují turisté z celé Evropy. Pobřeží na Kvarnerské rivieře má zvláštní charakter, liší se od istrijské oblasti a není příliš podobné ani Dalmácii.

Tato oblast nikdy nespadla do chřtánu Benátčanům, a tak tu chybí italský kolorit a benátský šmrnc, jímž se vyznačuje zbytek přímoří. Cestovní ruch se vyvíjí malými krůčky, nenajdete zde žádné předimenzované hotelové komplexy jako na istrijském pobřeží. Letoviska mají klidný, provinciální ráz a zaměřují se především na rodinnou klientelu.

Co zde navštívit?

Nejvyšší horou je zde Risnjak a nejdelší řekou Kupa. Za památkami se vydejte do Liburnské hranice, kde se dochovaly původní římské hradby. Správní středisko Rjeka nabízí  Římský vítězný oblouk, barokní katedrálu Sv.Víta se vzácnou klenotnicí.

Místodržitelský palác a celou řadu muzeí. Zátoka Lopar se zase chlubí antickou věží. Příznivci přírodních památek mají příležitost vyrazit do blízkých národních parků jako jsou národní park Velebit, Risnjak, ekopark Pernat na ostrově Cres, nebo krásné Vransko jezero na ostrově Cres.

Kvarner - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz