Změnit zemi:

Poreč - Chorvatsko

Istrijský velikán

Osmitisícový Poreč ležící v přesném středu chorvatského západního pobřeží poloostrova Istrie je největším střediskem v celé zemi. Zároveň jde také o letovisko nejnavštěvovanější, a tudíž s největší kapacitou ubytování. K Poreči se počítá ještě přilehlý ostrůvek Sveti Nikola, kam jezdí pravidelně přívoz ve formě člunů z porečského nábřeží.

Poreč jako centrum cestovních ruchu Istrie je tvořen z řetězce letovisek přímo nalepených na sebe jižně od starého města. Jedná se o střediska jako Lanterna, Solaris, Červar-Porat, Ulika, Materada, Špadići, Pical, Brulo, Plava laguna, Zelena laguna, Bijela uvala. Dopravu mezi nimi zajišťuje turistický vláček za deset kun.

Koupání na prvním místě

Poreč disponuje rozmanitými koupacími možnostmi. Jsou zde kamenité pláže, travnaté plochy, borovicové háje, oblázkové nebo i  štěrkové pláže, stejně jako tu najdeme uměle vytvořené betonové plochy na slunění, přírodně tvarované skalnaté pláže a platy a do tohoto přírodně-lidského díla jsou vbudovány různé tobogany, skluzavky, půjčovny sportovního náčiní.

Většina hotelů je vybavena bazény a co se pláží týče, jsou velmi čisté a udržované. Ostatně také pravidelně vyznamenávané tzv. Modrou vlajkou.

Poreč - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz