Změnit zemi:

Pag - Chorvatsko

Město Pag

Pag je jednak ostrov, a jednak správní středisko a město tohoto kvarnerského ostrova. Pag patří spolu s ostrovy Cres a Hvar k nejdelším jaderským ostrovům. Stejně jako většina chorvatského pobřeží a měst bylo i město Pag dlouhá staletí pod benátskou nadvládou, která městu přinesla období prosperity, míru a zisků z obchodů se solí.

Městem probíhají dvě hlavní ulice a obě ústí do hlavní náměstíčka. Vzhledem k tomu, že Pag je poměrně malý, ani z historického centra to není daleko na pláž, jež se skládá z drobných oblázků. Městečko Pag lze doporučit turistům, kteří rádi bydlí v historickém centru a přitom chtějí být poblíž pláže.

Pláž ve městě je písečná s oblázky a pozvolným vstupem do moře, disponuje tobogánem a samozřejmě nechybí ani restaurace, kavárny a obchůdky.

Přístav s dlouhou historií

Město Pag je přístavní město, kde kotví mnoho lodí a člunů, jak rybářských, tak výletních. Právě zde směrem do centra začíná historická část města. Přímořská promenáda, spousta atrakcí, barů, restaurací, cukráren, diskoték, obchodů a směnáren. Unaví-li vás aktivity na souši, není nic jednoduššího než se vydat na lodní výlet spojený s potápěním, grilováním ryb, krmením racků, návštěvou jeskyní a objevováním dalších pláží

Pag - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz