Změnit zemi:

Primošten - Chorvatsko

„Přiblížen mostem“

Šarmantní středisko mezi městy Šibenik a Split rozložené na ostrově, který je s pevninou spojen mostem. To je ostatně pro Primošten velmi příznačné, protože jméno znamená v překladu právě „přiblížen mostem“. Osídlení ostrova se datuje do dob před Kristem.

V novodobé historii je ostrůvek zmiňován v souvislosti s Bosňany, kteří se zde usazovali při úprku před tureckým vojskem. Později se Primošten dostal pod taktovku Benátské republiky a právě z této doby zde zůstaly mohutné hradby. Městu vévodí kostel sv. Jiří z pozdního patnáctého století, který uvnitř ukrývá ikonu Panny Marie a barokní oltář.

Co ostrov nabízí?

Primošten je poměrně známé a populární letovisko, v němž si určitě každý najde něco pro sebe. Je zde dlouhá, oblázková pláž stejně jako rozklané útesy s divokým příbojem. Skály padající příkře do moře, stejně jako kousek písečné pláže. Ve starém městě zaujmou staré hradby, jež jsou cílem romantických procházek. Nedaleké vinice garantují produkci výborných vín, které můžete ochutnat v některé z typických restaurací.

Primošten - zájezdy

Pokračujte na:
Dovolená.cz